YouTube’da Canlı Yayın Limiti Kaldırıldı

YouTube’da canlı yayın yapmak için kanal sahiplerinin en az 10 bin takipçilik kitleye sahip olmaları gerekiyordu. YouTube, sistemini güncelledi ve artık canlı yayın şartlarını tamamen ortadan kaldırdı.

YouTube üzerinden her gün milyonlarca canlı yayın yapılıyor. Takipçisi 10 bin kişi olmayan insanlar da canlı yayın yapmak istiyorlardı fakat takipçi engeliyle yüz yüze geliyorlardı. Bu durumdan sürekli şikayet eden kullanıcılar, Facebook ve Instagram gibi platformlara yönelmeye başlamıştı.

Facebook ve Instagram üzerinden yapılan canlı yayınlar için hiçbir şart bulunmuyordu ve şartlardan sıkılan kullanıcılar doğal olarak bu platformları daha ağırlıklı kullanmaya başladılar.

YouTube de bu şartı an itibariyle kaldırdı. Geçtiğimiz günlerde bir kullanıcının 2700 takipçisi olmasına rağmen YouTube platformunda canlı yayın açtı. Bunu gören diğer kullanıcılar da aynısını denemek istedi ve denemelerinde başarılı oldular.

Daha sonra yapılan açıklamada da YouTube’un bu konuda güncelleme yaptığı belirtildi. YouTube’da artık canlı yayın sınırı bulunmuyor. Bu sayede de takipçi sınırına hiçbir kullanıcı tabi tutulmayacak ve diledikleri gibi canlı yayın özelliğini kullanabilecekler.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*