Google, Bluetooth Kulaklık Hazırlığında!

Google, bildiğimiz üzere son dönemlerde her alanda çalışmalarını sürdürmeye devam ediyor. Özellikle Gmail üzerinde yaptığı değişikliklerle adından daha fazla söz ettirmeyi başaran Google, sosyal medya platformu kurmaya da hazırlanıyordu. Bunların yanı sıra Google, artık teknoloji alanına da el atmış durumda.

Google, üzerinde çalıştığı yeni bir projeyle tüm kullanıcıları sevindirecek gibi görünüyor. Özellikle sürekli müzik dinlemek isteyenler veya sürekli telefonda görüşme halinde olan insanlar, yeni çalışmadan gayet memnun olacak gibi. Peki Google ne yapıyor?

Google Bluetooth Kulaklık Hazırlığında

Google, yeni bir bluetooth kulaklık girişimi üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan kulaklık, bambaşka özellikler barındırıyor ve çalışma kapasitesini de oldukça yüksek tutuyor. Bazı teknoloji firmaları üzerinden sızdırılan bilgiler de bu çalışmayı aşırı derece doğru kılmaya yetiyor.

Kulaklıklar, yayımlanan belgelere göre ANC teknolojisiyle birlikte gelecek. ANC teknolojisi sayesinde, kulaklık aktifken aşırı gürültüler bloke edilecek ve insanlar daha rahat bir görüşme yapabilecekler. ANC teknolojisi için de kulaklık üzerinde tuş takımları yapılmış. Bu sensör, kendine özel tuş takımlarıyla aktif edilebilecek. Aynı zamanda kulaklıklar USB girişiyle şarj edilecek. Kulaklıkların batarya kapasitesine bakacak olursak, 600mAh bir kapasiteyle karşılaşacağız.

Kulaklı kullanımı esnasında ANC sensörünü aktif ederseniz, 10-16 saat arasında kesintisiz şekilde cihazı kullanabilirsiniz. Eğer aktif etmezseniz de cihazınızı 25 saat gibi uzun bir süre kullanabileceksiniz. Cihazın ne zaman satılacağı, gerçeğe dönüştürülüp dönüştürülmeyeceği de henüz resmi açıklama gelmediği için kesin olarak bilinemiyor.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*