Sony Xperia XZ Premium Geliyor!

Sony Xperia XZ Premium, son zamanlarda adından sıkça söz ettirmeye başladı. Özellikle Snapdragon 835 işlemcinin kullanılacağı cihaz, bu işlemciye sahip olacak ilk cihazdı. Adından söz ettirmesi de genellikle işlemciden kaynaklıydı. Sony Xperia XZ modeli, ilk olarak Avrupa raflarında görünmeye başlayacak.

Snapdragon 835 işlemciye sahip olan cihazlardan birisi de Galaxy S8 modeliydi. S8 modeli tanıtıldıktan sonra gözler Sony’e çevrilmişti. Görünüşe göre Sony, yeni modelini ilk olarak Avrupa raflarına hazırlayacak gibi görünüyor.

Haziran’da Geliyor

Sony, yaptığı açıklamada yeni modelinin Haziran ayında kullanıcılarla buluşacağını söyledi. 1 Haziran tarihinden itibaren Almanya raflarında yerini alacak olan cihaz, şimdiden Türkiye pazarlarında bile merakla bekleniyor. Almanya’da bazı operatörler de, daha farklı avantajlarla cihazın satılabileceğini söyledi. Merak edilen diğer bir husus ise, cihazın fiyatı.

Sony Xperia XZ Premium Ne Kadara Satılacak?

Sony Xperia XZ Premium modeli için henüz bir fiyat netleşmedi. Geçtiğimiz haftalarda satışa ilk olarak Birleşik Krallıkta başlanacaktı. İlk olarak ön siparişe açılan cihazın fiyatı 649 pound olarak belirlendi. Türk lirası olarak hesap edersek yaklaşık 2990 TL’ye tekabül ediyor.

Cihaz, Birleşik Krallıkta ön siparişe sunulsa da, yakında Almanya operatörlerinin fırsatlarıyla raflardaki yerini alacak. Cihazın net bir fiyatı ise henüz belirlenmedi. Türkiye pazarlarında satış sunulursa da fiyatın 3000 TL civarında tutulacağı tahmin ediliyor.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*