Google Yeni Bir Sosyal Medya Platformu Kuruyor

Sosyal medya araçlarındaki işlevsellik durumu, son gelen güncellemelerle bir hayli artmış durumda. Özellikle Facebook’a gelen yenilikler ve hikayeler durumu da boyutu ilerletmiş durumda. Aynı zamanda yapılan çalışmalara göre artık sosyal medya platformlarından, para alışverişi de yapılabilecek. Söylentilere göre de önümüzdeki günlerde yeni bir sosyal medya platformuyla karşılaşabiliriz.

Söylentiler bu sefer Google firmasını işaret ediyor. Ortaya atılan iddialara ve kaynaklara göre, Google şirketi yeni bir sosyal medya platformu oluşturmak için çalışmalara başladı. Google’ın üzerinde çalıştığı yeni sosyal medya platformu, resim ve video paylaşma ağırlıklı olabilir. Resim ve video denilince aklımıza gelen diğer sosyal medya aracı da Instagram oluyor.

Son zamanlarda sosyal medya araçlarına hikayeler ve canlı yayın özelliği de gelmişti. Google ise, bu özelliklere farklı bir boyut katarak çalışmalarına devam ediyor. Platformun ne zaman oluşturulacağı belli olmasa da, Google bu iş için oldukça iddialı görünüyor. İddialı görünüşü de yayınlanan raporlardan anlayabiliyoruz.

Google’ın üzerinde çalıştığı sosyal medya platformunda yapay zeka da bulunacak. Bir kullanıcı, grup fotoğrafı atacağı zaman yapay zeka, fotoğrafta kimlerin olduğunu tanıyabilecek ve etiketleme için fotoğrafı paylaşacak olan kullanıcıya yardımcı olacak.

Google, daha önce Google+ adını verdiği sosyal medya tarzı platformunda, istediği başarıyı yakalayamamıştı. Önümüzdeki günlerde yeni platformla nasıl bir başarı elde edebilecek, hepimiz yakından göreceğiz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*