Hakmar İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

İstanbul merkezli en büyük ve güncel marketler zincirinden birisi olan Hakmar, hem uygun fiyatıyla hem de ürünlerinin kalitesiyle konuşulmaya devam ediyor. Sadece İstanbul merkezli olmasına karşın zamanla büyüyen ve tüm ülkeye yayılan firmanın, şuan ülke genelinde 100’ün üzerinde market şubesi bulunuyor. Bizler de, Hakmar firmasının çalışma şartlarını ve maaşlarını sizler için inceledik. Şartlara göz atarak sizler de iş arıyorsanız, firmaya başvuruda bulunabilirsiniz.

Hakmar Çalışma Şartları

Hakmar firmasında işe başlayan personeller, günlük net olarak 7.5 saat çalışırlar. Bu sürece yemek ve çay molaları dahil olmadığı için, personellerin molayla beraber geçirecekleri vakit 8.5 saati bulacaktır. Ayrıca personellerin haftalık değişen sabahçı ve akşamcı vardiya sistemleri de vardır.

Hakmar bünyesinde çalışan personellerin haftada bir gün izin haklarının olduğunu ve 1 yıllık çalışma sonunda da yıllık izin haklarına sahip olabileceğini söyleyebiliriz.

Hakmar Maaşları

Hakmar firması, geçmişten bugüne kadar gelen personelleri konusunda biraz daha tutucu davranmaktadır. Eskiden beri firmada çalışan personeller Kasap, Manav ve Şarküteri gibi büyük reyonlara bakarlar ve bu çalışanların maaşları asgari ücretten %50 oranında daha fazla olabilir. Firmada henüz yeni işe başlayan personeller ise kasiyerlik, reyon personeli ve temizlikçi olarak işe başlarlar. Bu personellerin de maaşlar asgari ücret olarak belirlenmiştir.

Ayrıca Hakmar firması, aylık belirlenen cironun aşılmasıyla beraber çalışanlarına prim verir ve tüm personellerin yemek masraflarını da karşılar.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*