Huawei P9 Fiyatları Belirlendi

Son zamanlarda ürettiği cihazlar sayesinde adından sık sık bahsettiren Huawei, P9 cihazının satışını barındıran raporunu yayınladı. P10 serisinin tanıtımı yapılırken, P9 serisi de oldukça rekor bir satışa imza attı. Huawei, bu satış sayısını da yayınladığı raporla yayınladı ve kendini bir kez daha ispatlamış oldu.

Huawei P9 modeli, iki cihaz şeklinde tanıtılmıştı. Huawei P9 ve P9 Plus olarak tanıtılan cihazlar, yayınlanan raporlar göre 12 milyondan fazla satış gösterdi. Bu durum da şirketin ne kadar büyük bir başarıya imza attığını kanıtlıyor.

Bu satış raporundan sonra açıklama yapan Huawei şirketi, P10 modeli için de daha fazla satış potansiyeli bekliyor. Uzun süre akıllı telefon piyasasına uzak olan Huawei, kısa sürede P9 modeli ile güzel başarı yakaladı ve bu başarısını P10 modeliyle de devam ettirmek istiyor.

Şirket tarafından yapılan bir diğer açıklama da iPhone üreticisi Apple firmasıyla ilgili. Yapılan açıklamaya göre Huawei şirketi, Apple’ı kendilerine rakip olarak görüyorlar. P9’da sağlanan başarıyı P10 ve gelecek serilerde de yakalamayı hedefleyen Huawei, Apple firmasını satışlarda ve teknolojide geride bırakmak istiyor.

Apple şirketiyle rakip olmak, Huawei için oldukça zor bir iş. Önümüzdeki günlerde hem iki şirketin başarılılarını hem de Huawei şirketinin hedefine ulaşma çabasını göreceğiz. Rekabet söz konusu olursa, iki şirket tarafından da daha güzel çalışmalar ortaya çıkabilir.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*