WhatsApp Üzerinden Para Transferi Yapılabilecek

Son zamanlarda Facebook bünyesinde bulunan çalışmaları takip edebiliyoruz. Üst düzey çalışmalara imza atmaya hazırlanan sosyal medya aracı, WhatsApp gibi medya araçlarına da sahip olduğu için, alt medyalar için de çalışmalar yapmaya hazırlanıyor.

Facebook bünyesinde kullanılacak olan çalışmalar, geçtiğimiz ay teker teker açıklanmıştı. Bilindiği üzere WhatsApp uygulaması da Facebook şirketine bağlı olduğu için, WhatsApp üzerinde de yeni bir çalışma yapılıyor.

WhatsApp Üzerinden Para Transferi

Geçtiğimiz günlerde yapılan güncellemeler nedeniyle kullanıcılardan negatif yorumlara maruz kalan WhatsApp, eski güncellemeleri geri getirdi. Kullanıcılara telafi amaçlı da yeni bir çalışma üzerinde çalışılıyor. Yapılan çalışmaya göre, WhatsApp’dan konuştuğumuz kişiye anında para gönderebileceğiz veya para talebinde bulunabileceğiz.

Gönderilen ve alınan paranın nasıl çekileceği veya nasıl kullanılacağı da henüz bilinmiyor. Bu çalışmanın bir benzerini geçtiğimiz aylarda Gmail servisi yapmıştı. Genellikle şirket bünyesinde çalışıldığı için Gmail hizmetlerine bir yenisi eklenmişti. Gmail üzerinden para transferi yapılabiliyordu.

Henüz tüm dünyada yaygınlaşmayan bu durumun, ne zaman tamamen yaygınlaşacağı da merak konusu. WhatsApp ise, kullanıcılarına yavaş yavaş güncellemeyle para gönderim özelliğini yaygınlaştırabilir. Geçtiğimiz günlerde yapılan WhatsApp güncellemelerine bakacak olursak, güncellemeler kullanıcılarla yavaş yavaş buluşmuştu.

WhatsApp üzerinden para transferi çalışmasının ne zaman sona ereceği ise henüz bilinmiyor. Önümüzdeki günlerden itibaren, yeni gelen güncellemeleri takip ederek bu durumu biz de elimizin altına alabiliriz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*