Messenger Sanal Asistan M Size Yol Gösterecek

Bildiğimiz üzere 2015 yılından beri Facebook, M adını verdiği bir sosyal medya sanal asistanını kullanıcılara sunuyor. M sanal asistan, önümüzdeki aylarda Facebook Messenger’a gelerek, bizlere daha fazla seçenek sunabilecek.

Şimdilik sadece ABD’de test edilen M sanal asistan, iOs ve Android cihazlara uyarlandı. M sanal asistan, artık Messenger’daki sohbetlerinizi de analiz ederek sohbetinizi konusu hakkında size yardımcı olacak. Örneğin bir grup arkadaşınızla, bir konu hakkında fikir ayrılığına düştüyseniz sanal asistan hemen bunu algılayacak ve sizin adınıza sohbet ortamında bir anket oluşturacak.

Veya arkadaşınız size bir şey yazdı ve cevap vermek istemediniz. Sanal asistan, sizin adınıza konuyla ilgili çıkartmaları karşı tarafa göndererek, size ve karşıya önerilerde bulunabilecek.

Günümüzde bir organizasyon düzenlerken, hemen hemen herkesle fikir ayrılıkları yaşarız. Bir pikniğe gidileceği zaman önceden sosyal medya araçlarında plan yaparız. Messenger üzerinden plan yapmaya çalışıyorsanız ve yapamıyorsanız sanal asistan M, size bu konuda da yardımcı olarak planınız hakkında fikir önerileri sunacak.

Uygulamanın tam anlamıyla ne zaman dünyaya yayılacağı belli değil. Uygulama geçtiğimiz günlerde işletim sistemlerine uyarlandı fakat hala bir takım eksikleri içerisinde barındırıyor. Beta sürümü de ilk olarak ABD’de test edilmeye başlandı. Görünüşe göre bu güncelleme, diğer güncellemeler gibi kullanıcılara kademe kademe gönderilecek. Önümüzdeki günlerde neler olacak hep beraber gözlemleyeceğiz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*