İkea İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ev dekorasyon ürünleri denilince ilk akla gelen firmalardan birisi olan İkea, ‘’İkea evinizin her şeyi.’’ Sloganıyla da gelişme göstermeyi başarmıştır. Yıllardan beri bu sloganı kullanan ve köklü bir kuruş olan İkea, kendi alanında lider sayılır diyebiliriz. Güzel bir hizmet kalitesiyle ve müşteri memnuniyetiyle yükselmeyi başaran firma, yeni şubelerini açması nedeniyle personel alımı yapabilir. Peki İkea firması, personellerine ne gibi şartlar sunuyor ve ne kadar maaş ödüyor?

İkea Çalışma Şartları

İkea bünyesinde personellerin çalışma süresi, 8.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürece yemek ve çay molaları dahildir ve haftalık çalışma süreniz kesinlikle 45 saati geçemez. Haftada bir gün izin hakkınız bulunduğu gibi, yıllık sürecinizi doldurduğunuzda 14+2 gün olan yıllık izninizi de kullanabilirsiniz. Bazı zamanlar yoğunluktan dolayı mağazada fazla çalışabilirsiniz. Bu çalışmanızın karşılığında size mesai ödemesi yapılır. Ayrıca resmi tatil günlerinde de çalışırsanız, yine sorunsuz bir şekilde mesai ödemesi alabilirsiniz.

İkea Maaşları

İkea firmasında çalışan personeller asgari ücret oranında maaş almaktadır. Ayrıca firma, personellerin yol ve yemek masraflarını karşılamakla beraber prim usulüyle de çalışmaktadır. Yol masrafları maaşa ek ödenirken yemek ücretleri multinet ve benzeri kartlara yüklenmektedir. Bu kartın içinde bulunan yemek ücretiyle isterseniz alışveriş yapabilir, isterseniz de lokantalarda yemek yiyebilirsiniz.

Kısacası İkea firmasında çalışmayı düşünüyorsanız Maaş+Prim+Yemek+Yol gibi imkanlardan faydalanabileceğinizi söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*