Jack Daniel’s Tennessee Honey Nasıl İçilir?

Viski tüketmeyi sevenlerin vazgeçilmez tercihlerinden birisi olan Jack Daniel’sın yeni ürünlerinden olan Jack Daniel’s Tennessee Honey rahat içimi, kokteyl karışımlarıyla olan uyumu ile viski severleri inanılmaz bir deneyime sürüklüyor.

Son zamanlarda alkole ve sigaraya gelen zamlar her ne kadar alkol tüketimini olumsuz yönde etkilese de, alkol tercihini viskiden yana kullananlar Jack Daniel’s’tan şaşmamaya özen gösteriyorlar. Rahat içimi, benzersiz tadı ve kıvamı sayesinde viski severlerin damak zevkine yüzde yüz uyumlu olan Jack, “Tennessee Honey” ile bambaşka bir deneyim yaşatmaya başladı.

Adını bir Amerika eyaletinden alan bu viski likörü tam yüzde 35 oranında bir alkol oranına sahip. Bardağınıza boşaltırken burnunuza gelen karamel kokusu, bal aroması ise birkaç dakika sonra yaşamaya başlayacağınız damak zevki resitalinin bir habercisi.

Hem sek, hem de kokteyl karışımları ile içime uygun olan Jack Daniel’s Tennessee Honey, viski severlerin vazgeçilmezlerinden bir tanesi. Ağır dipli bardağınıza hafif dolduracağınız viskinizi birkaç buz ile birlikte yudumlamak; bardağınızdan burnunuza doğru akın akın gelen bal ve karamel aroması ile paha biçilemez bir zevke dönüşüyor.

Özel aramalı bir viski olan Jack Daniel’s Tennessee Honey’in de her viski gibi bir çok kokteyl tercihi bulunmaktadır. Bu tercihlerden bir tanesi viski bardağınıza sıkacağınız bir miktar limon sonrasında bardağınıza atacağınız küçük bir dilimi ile yudumlamak olacaktır. “Tea” kategorisinden bir Jack içmek isterseniz de 1 ölçü sweet and sour mix, 1 ölçü kola, buz ve 2 ölçü Jack Daniel’s yeterli olacaktır.

Smash tarzında kokteyl sevenlerin vazgeçilmezi olacak olan Jack Daniel’s Tennessee Honey, taze nane yaprakları sayesinde içerisindeki karamel aromasını ortaya çıkartıyor. Küçük bir limonu ezip, taze nane yaprağı, az buz ve tatlandırıcıyla birlikte Jack’inize karıştırdığınızda, siz de bahsettiğimiz lezzetin farkına varıp, mutluluğun doruklarına ulaşacaksınız.

Elinize geçen ilk fırsatta mutlak suretle denemenizi tavsiye edeceğimiz bir içecek olan Jack Daniel’s Tennese Honey’in onlarca farklı kokteyl karışımı mevcut olduğu gibi, içimi ile verdiği rahatlık ve keyif de cabası olarak kalacaktır. Türkiye’deki bir çok bar ve restaurant; Jack Daniel’s Tennessee’yi shot bardaklarında sunmaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*