Kahve Dünyası Maaşları, İş Başvuru ve Çalışma Şartları 2021

Ülkemizin en büyük kahve perakende zincirlerinden birisi olan Kahve Dünyası, Starbucks firmasının da bir diğer rakibi olarak bilinmektedir. Ayrıca kısa zamanda en büyük alanlarda istihdam oluşturan ve aynı zamanda şubelerini hızlı bir şekilde katlayan firma, kahve severlerin en uğrak noktalarından birisi haline gelmiştir. Buna nazaran yeni şubelerine de personel arayan firma, bakalım aradığı personelleri hangi şartlarda çalıştıracak ve ne kadar maaş verecek?

Kahve Dünyası Çalışma Şartları

Kahve Dünyası firmasında personellerin aktif çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Bu sürece yemek ve çay molaları dahil edilmediği için, firmada geçireceğiniz süre yaklaşık 8.5 saat olacaktır. Çünkü ayrıca 1 saatlik yemek ve çay molanız da bulunmaktadır.

Personellerin firma bünyesinde haftada bir gün izin hakları bulunmaktadır. Ayrıca yılını dolduran personeller, 14+2 günlük yıllık izin haklarını da kullanabilmektedir.

Bunun yanı sıra firmada servis imkanı bulunsa da, bu imkandan sadece akşam vardiyasında çalışan personeller faydalanmaktadır.

Kahve Dünyası Maaşları

Kahve Dünyası firmasında yeni işe başlayan personellerin maaşları asgari ücretten %20 oranında daha fazladır. Belirlenen bu ücret, ilk etap ücretidir ve zamanla da personelin çalışma durumuna göre artış göstermektedir. Ayrıca prim usulüyle çalışan firma, personellerine özel tahsis ettiği multinet benzeri kartlara da her ay yemek ücreti ödemesi yapmaktadır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*