Wal-Mart Maaşları, İş Başvuru ve Çalışma Şartları 2021

Dünya üzerinde perakende zinciri denildiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi de hiç şüphesiz ki Wal-Mart olacaktır. Kısa zamanda Avrupa’da büyük işler yapan dev firma, tıpkı bir teknoloji firması yoğunluğuyla çalışmaktadır. Böylesinde dev bir firmada çalışmanın şartları da bir hayli yorucu olacaktır. Peki bakalım Wal-Mart firmasında çalışan personellerin çalışma şartları nasıl oluyor ve personeller ne kadar maaş alıyorlar?

Wal-Mart Çalışma Şartları

Wal-Mart gibi dev bir firmada elbette ki çalışma şartları biraz daha rahat fakat yorucu olacaktır. Firmada personeller günde 5 saat kesin olarak çalışmaktadır. 5 saatlik süreçten sonra personeller isterlerse günü bitirebilir, isterlerse de çalışmaya devam edebilirler. Ayrıca firma personellere haftada bir gün izin hakkı tanımakla beraber, yılını dolduran personellerine de 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanımaktadır.

Çalışma saati bakımından çalışma şartlarının daha hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Wal-Mart Maaşları

Wal-Mart firmasında personel maaşları, birbirinden çok farklı olabiliyor. Çünkü kimi personel 5 saat çalıştıktan sonra paydos ediyor, kimi personel de çalışmaya devam ediyor ve saat üzerinden ücretini katlamayı başarıyor.

Saati 10 ile 20 dolar arasında değişen Wal-Mart iş imkanında, personellerin maaşları genel olarak aylık 3.500 Doları bulabiliyor. Bu süreçte de personeller daha fazla çalışarak maaşlarını daha yüksek konumlara çekebiliyor.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*