KFC İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Yabancı sermayesiyle ülkemizde de yıllardan beri hizmet veren gıda perakende zinciri KFC, şu sıralar büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Haliyle yeni şubelerini açma planı yapan firmanın, doğal olarak yeni personel ekiplerine ihtiyacı olacaktır. Peki bakalım KFC gibi dev bir firmada çalışacak olan personellerin çalışma şartları nasıl olacak ve ne kadar maaş alacaklar?

KFC Çalışma Şartları

Firmada personellerin günlük çalışma süreleri 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece yemek ve çay molaları da dahil edilirken, personellere haftada bir gün izin hakkı verilmektedir. Yıllık süresini dolduran personellere ise 14+2 günlük yıllık izin hakkı tanınır.

Son olarak firma personellerinin, haftalık değişen vardiya sistemiyle çalıştıklarını da belirtelim.

KFC Maaşları

KFC firmasında da diğer firmalar gibi rütbelere göre maaşlar dağıtılmaktadır. Peki bakalım hangi rütbe ne kadar para kazanıyor?

Ekip Üyeleri: Firmada yeni işe başlarsanız, ekip üyesi olursunuz. Maaşınız bu rütbede asgari ücreti aşmaz.

Servis Uzmanlığı: Firmada 3.ayınızı doldurduktan sonra gramajlar ve hamburger yapımlarıyla alakalı 100 soruluk bir sınava girersiniz. Bu sorulardan 80 net bırakırsanız servis uzmanı olursunuz ve maaşınızda %5 oranında artış olur.

Supervisor: Firmada 6.ayınızı doldurduktan sonra Supervisor sınavına girebilirsiniz. Sınavı kazanırsanız tek göreviniz şubeye göz kulak olmak olacaktır. Maaşınızda ise %25 oranında artış görünür.

Vardiya Müdürlüğü: Bu rütbe müdürlükten önceki rütbedir. Firmada 1 yıllık sürenizi doldurup tekrar sınava girebilirsiniz. Sınavı kazanırsanız vardiya müdürü olur, vardiya saatleri ayarlamaya başlarsınız. Maaşınızda ise %80 oranında artış görülür.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*