Kombinin Çalışmamasına Neden Olan Arızalar ve Servis Hizmetleri

Modern toplum yaşantısında soba gibi son derece zahmetli, hijyenik olmayan ve maliyetli bir ısınma aracıyla uğraşmak yerine sadece bir düğmeye basarak, tüm mekanının çok daha hijyenik ve çok daha tasarruflu bir şekilde ısıtılabilmesine yardımcı olan kombi teknolojisi, dünyanın her yerinde son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor. Dünyanın her yerinde olduğu gibi kombi teknolojisine yönelik olarak doğalgaz altyapı çalışmalarının Türkiye’ de de çok geniş kesimlere ulaşması, kombi cihaz kullanımının Türkiye’ de de yaygınlaşmasına yol açıyor. Günlük yaşantı içerisinde hem sıcak su ihtiyaçları hem de ısınma ihtiyaçları doğrultusunda yoğun şekilde kullanılan kombilerde her ne kadar üstün teknoloji kullanılıyor olsa da zaman içerisinde çeşitli sorunlar meydana gelebiliyor ki Sarıgazi Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel servis çözümleri ile bu sorunların kısa süre içerisinde çözüme kavuşturulması sağlanabilmektedir.

Her zaman en yeni kombi teknolojisine ilişkin olarak profesyonel standartlarda eğitim alan ve böylelikle en eski kombi modellerinden, en yeni kombi modellerine kadar her birinde yüksek seviyede bilgi ve deneyime sahip olan Samandıra Arçelik Servisi merkezinin profesyonel teknik personelleri, bölge genelinde her zaman hazır durumda bulunan tam teşekküllü gezici servis araçları ile arıza bildirimlerine, en kısa süreler içerisinde yanıt verebiliyor. Bu kapsamda kombi cihazlarında en sık görülen sorunların başında kombinin hiç çalışmaması sorunu gelmektedir.

Kombi cihazlarına ilişkin olarak yaşanan çalışmama sorunu genel olarak, kombi beyin ana kart arızaları, devir daim pompası arızası, NTC ısı sensörü, fan motoru kilitlenme, hava prostatı takılı olması, bakımı yapılmamış kombi ve kombi gaz valfi yanması ya da yıpranması gibi etkenlerden kaynaklı olarak kombide hiç çalışmama sorunu meydana gelebilmektedir. Bu problemlerde alanında uzman teknik personeller, öncelikli olarak hangi parçadan veya noktadan kaynaklı olarak sorununun meydana geldiğinin tespitini gerçekleştirmektedir. Daha sonra ise kombinin arızalı olan parçasının orijinal yedek parçası ile değişimi gerçekleştirilerek, sorunun en kısa süre içerisinde uzun vadeli olarak ve son derece ekonomik düzeyde giderilmesi sağlanabilmektedir. Arçelik Servisi merkezine Ekonomik, hızlı ve kaliteli servis hizmetleri için 7 gün 24 saat başvuru gerçekleştirebilme fırsatı bulunuyor.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*