Koton İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Son zamanlarda firma şirket bazında ve şube bazında güzel gelişmeler kaydeden Koton, yeni şubelerini açarak girişimini başarılı bir şekilde sürdürmektedir. Son yılların en başarılı girişimlerinden birinin eseri olan Koton, ülke istihdamına da katkı sağlamakla beraber günden güne birçok ilde yeni şubelerini açmaktadır. Peki bu yerli sermaye perakende zincirinin çalışma şartları nasıldır ve personellere ödenen maaş ne kadardır?

Koton Çalışma Şartları

Koton’da günlük çalışma süresi 8 saat olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu saatin içerisine yaklaşık bir saatlik yemek ve çay molası da ilave edilmiştir. Kısacası molayı saymazsak, günlük 7-7.5 saat civarında aktif bir şekilde çalışabilirsiniz. Bu çalışma süresi de kesinlikle haftalık 45 saati geçemiyor ve net bir şekilde 45 saat çalışabiliyorsunuz. Ayrıca vardiyalı bir sistemle çalışan firma, haftada bir vardiya değişimi yaparak personellerine de bir gün izin hakkı tanıyor. Son olarak belirtelim ki, firmada 1 yıl çalışırsanız, yıllık izin olan 14+2 gün izninizi almaya hak kazanıyorsunuz.

Koton Maaşları

Koton firmasında çalışan personeller asgari ücret almaktadır. Ayrıca asgari ücretin haricinde personellere verilen primler de, maaşları güzel bir şekilde etkileyebilir. Çünkü verilen primler, personel maaşlarının 4/1’i oranındadır. Ayrıca yol ve yemek masraflarını üstlenen Koton, yol masraflarını maaşla birlikte öderken, yemek masraflarını da multinet benzeri kartlara yatırır. Son olarak resmi tatillerde çalışmanız durumunda, mesai ödemesi alabileceğinizi de belirtelim.

Eğer firmada part time çalışmak istiyorsanız, haftada 30 saat çalışmak zorundasınız. Ayrıca maaşınız asgari ücretin yarısı olacaktır ve normal çalışanın faydalandığı yol ve yemek masrafları gibi imkanlardan siz de faydalanabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*