Mado’da İşe Girdim! Mado’da Nasıl İşe Girilir?

Mado yerli bir girişimdir. Açılımı Maraş Dondurma’dır. Yıllar boyunca verdiği kaliteli ve üstün hizmet ile birlikte sektöründe markalaşmış ve gelişimini bir çok ilde şubeler açarak sürdürmüştür. Mado deyince akla ilk gelen dondurmadır. Genellikle Kahramanmaraş dondurması akıllarda yer etmiştir. Bununla birlikte menüsüne envai tür tatlı vs. ekleyince Mado insanların uğrak yeri olmayı başarmış bir işletme durumuna dönüştür

Hizmet piyasasında çalışmak müşteri merkezli çalışmaktır. Sirkülasyon sürati çoktur. Ve sık sık giriş çıkışlar olabilir. Bununla birlikte en dinamik sektörlerin başında gelir diyebiliriz hizmet sektörü amacıyla…

Mado Çalışma Şartları

Tabi çalışanın iş tarife göre bulunduğu yere iş yoğunluğu değişse de sık sık bir tempo bölgesinde seri bir çalışma ister, Mado’da çalışmak. Artık insanlar mevsim hava şartları fark etmeden canları sıkıldığında kendilerini dışarı atıyorlar ve cafelere gidiyorlar. Mado’da koordinat itibari ile merkezi ve kalabalık yerlerde bulunmaktadır. Mado da çalışma saatleri olarak günde ortalama 8 saat, istisnai hallerde 8 – 10 saat çalışabilir. İzinler genellikle hafta içi kullandırılır. Hizmet sektörünün mühim oyuncularından biri Mado sürekli olarak aktif yeni mağazalar açmaktadır.

Mado’da Çalışanların Maaşları

Mado’da  iş tarifi ve değişik personel yerleşimi bulunmaktadır. Örneğin: Aşçı ile mutfak şefi arasında fark vardır. Aynı şekilde dağıtım personeli, temizlik personeli farklı alanlarda çalışmaktadır. Buna göre de maaşlarda farklılıklar olmaktadır.

Aşçı ve Mutfak şefi senelere oranla maaşlarında yükseliş görür ve değişik fiyatlandırmalara tabidir. Diğer kalifiye personeller asgari ücretle başlarlar. Mado da sirkülasyon sürati çoktur. Bu yüzden bir çok insanın kariyerinde Mado’da görev almak önemli bir yere sahiptir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*