Metro Gross Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ülkemizin öncü perakendecilerinden olan ve yabancı bir sermayeye sahip olan Metro şirketi, aynı zamanda Gross adı altında market zincirlerini de kurmuş durumda. Kısa sürede küçük şehirlerimizde gelişen ve zamanla büyük şehirlere de yansıyan Metro Gross, yeni şubeleri için personel ihtiyacı duyacaktır. Peki Metro Gross, yeni personellerine ne gibi şartlar sunacak, ne kadar maaş verecek?

Metro Gross Çalışma Şartları

Metro Gross firmasında günlük çalışma saati 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Fakat bu belirlenen çalışma süresinin içerisine yemek molaları dahil değildir. Personellerine haftada bir gün olmak üzere izin hakkı tanıyan Metro Gross, 1 yıllık çalışma süresini dolduran personellerine de 14+2 gün olmak üzere yıllık izin hakkı tanıyor.

Firma, yoğun bir iş temposuna sahip olduğu için bazı günler fazla çalışmanız gerekebilir. Tabii ki firma, bu mesailerin ödemesini yapmaktadır. Ayrıca firmada resmi tatillerde çalışırsanız, yine mesai ödemesi alabilirsiniz.

Metro Gross Maaşları

Metro Gross maaşları, her personel için asgari ücretten %30 oranında fazla tutulmaktadır. Ayrıca personellere, yıllık çalışma sürelerine göre de hakedişler verilir. Örneğin işe yeni başlayan personel 1.650 TL maaş + 100 lira market yardımı adı altında hakediş almaktadır. Bu hakedişler yıldan yıla artmaktadır ve isimler değişmektedir. Hakedişlere bakacak olursak Prim (275TL), Market Yardımı (200 TL), Ağustos Yardımı (600 TL), Mayıs Ayı Giyim Yardımı (250 TL), Yılbaşı (125 TL) ve Kurban Bayramı ve Ramazan Bayramı (250 TL) şeklinde sıralayabiliriz.

2 Yorum var

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*