Nokia’nın Yeni Amiral Gemisi Nokia 9 Geliyor

Nokia akıllı telefon piyasasına sonradan girmiş olmakta olup bu piyasada bende varım demek yeni amiral gemisini çıkartacağını sızdırıldı. Çok yakın bir zaman önce orta ve düşük segmentlerde akıllı telefonlarını tanıtmış performans ve fiyat bakımından oldukça talep görmüş olup istediği beğeniyi kazanmıştı. Şimdi çıkaracağı yeni Nokia 9 modeli ise amiral gemisi olması beklenirken oldukça ileri teknoloji ve segmentte olacağı tahmin ediliyor.

Nokia telefon serilerini genelde 4,5,6 diye devam ederken yakın zaman önce Nokia 8 hakkında bilgiler sızdırılmıştı. Bu yeni amiral gemisini ise Nokia 9 olarak adlandırmayı düşünülmektedir. Sızdırılan bilgiler doğrultusunda telefonun kılıfı olduğundan dolayı fotoğraflar çok net olarak gözükmese çift kameraya sahip ve bir USB-C girişi olacağı gelen bilgiler arasında olmaktadır.

Amiral gemisi olarak çıkartacağı telefonun ise teknik özellikleri olarak 5. İnç ekrana sahip Quad HD teknolojisi ve Snapdragon 835 işlemcisinden güç alması bekleniyor. 4 GB RAM ve 64 GB bir depolama hafızası ile Androidin en son sürümü kullanılacağı düşünülen yeni modelde yeni teknoloji olan hızlı şarj teknolojisi de yer alacak bilgiler arasındadır. Kamera bakımında net olarak bir bilgi yer almazken güzel bir kamere koyarak bu modelini daha üst segmente taşıyacağını söyleyebiliriz.

Bu yılın 3 çeyreğinde tanıtılması beklenen bu yeni telefonun fiyat bakımından ise diğer rakiplerine göre daha uygun olması beklenirken 700 dolar fiyat etiketi ile satışa sunulması beklenmektedir.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*