Olympus 4K Kayıt Yapan Kamerasını Tanıttı

Aksiyon kameralarından olan dayanaklığı artık kamera üreticileri normal kameralara da yansıtmaya başladı. Yaz aylarında kameraların kullanımı oldukça fazla olurken dayanaklığa en fazla ihtiyaç olmakta olup darbelere dayanıklı kameralar her geçen daha da artmaya başladı. Olympus da bir atak yaparak hem 4K video kayıt yapabilen hem de daha dayanıklı bir yapıya sahip olan kamerasını tanıttı.

Olympus Tought TG-5 ismini verdiği bu kamerada 12 megapiksel çözünürlüğe sahip olmakta olup f2.00 diyagrafı ile birlikte 25-100 mm lensi ile lansman edildi. Yüksek çözünürlükte kamera kaydı yapabilen bir cihaz tercih eden kullanıcıları dikkat çekmekte olup 25 ve 30 FPS değerlerinde 4K video kayıt yapabilirken ayrıca 25,30,50,60 ve 120 FPS değerlerinde 1080p çözünürlük elde etmekte mümkün oluyor.

Diğer en önemli özelliklerinden bir tanesi ise sıvıya, toza, düşürmelere, darbelere ve donmaya karşı etkili derece dayanıklı olurken aksiyon kameraların yanında en çok tercih edilecek model olarak gösterilmektedir.

GPS teknolojisini kamera ile buluşturan Olympus TG-5 modelinde ise RAW ve JPEG ile fotoğraf kaydetmek mümkün oluyor. 3 inç boyuta sahip bir LCD ekrana sahip olurken WİFİ desteği sayesinde çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları telefon, bilgisayar ve akıllı televizyonlara gönderme imkanınız oluyor. Şu an piyasa fiyatı 450 dolar belirlenirken satışa çıkması ile birlikte fiyatta netlik kazanacaktır.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*