Samsung S8 Düzensiz Şarj Algılandı Sorunu ve Çözümü

Samsung S8 serisinde yaşanan ufak tefek problemler, hala devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde S8 için kullanıcılar, kırmızı ekran durumunu şikayet etmişlerdi. Bu durumunu bir arıza olmadığını belirten şirket yetkilileri, yeni bir sorunla baş başa.

Samsung Galaxy S8 Plus modelinin hızlı şarj özelliği, kullanıcılara oldukça sıkıntı vermeye başladı. Kullanıcılar telefonlarını hızlı şarja taktıklarında bu özelliğin çalışmadığını fark ettiler. Birkaç kullanıcı daha bu durumu fark edince durumu şirkete bildirdiler ve ufak bir sorun, büyük bir sorun teşkil etmeye başladı.

Samsung modellerinin şarj edilebilmesi için üretilen Qi pil pedleri, hiçbir sıkıntı yaşatmazken, diğer Qi pil pedleri, cihazları şarj edemiyor. Bu durumda da kullanıcılar hızlı şarj özelliğinin tamamıyla çalışmadığını düşünebiliyorlar.

Düzensiz Şarj Algılandı Problemi

Kullanıcılar, cihazlarını hızlı şekilde şarj etmek istediklerinde garip bir hatayla karşı karşıya kalıyorlar. S8 modelleri hızlı şarja bağlanınca, ‘’Düzensiz Şarj Algılandı’’ uyarıları gelmeye devam ediyor. Bu sorunun zamanla yayılması da şirket yetkililerini büyük sıkıntıya sokuyor.

Kırmızı ekran problemine çözüm getirmek için güncelleme yapan firma, şimdi de bu problemin üzerinde çalışmaya başlayacak. Eğer sorun daha da büyürse ve gelişirse, cihazların toplatılması söz konusu olabilir. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili de Samsung tarafından mutlaka bir açıklama yapılacaktır. Büyük ihtimalle kırmızı ekran probleminde olduğu gibi, yeni bir güncelleme gelebilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*