Yenilenen Nokia 3310 Pazarlara Çıkıyor

Efsanelerden olan adını yazdıran Nokia’nın 3310 modeli yenilenerek geri döndü. Bu yenilenme birçok değişikliği günümüz teknolojisini barındırıyor bir nevi. Nokia’nın 3310 modeli yıllar önceden beri şimdiye kadar sorunsuz dayanan telefonlarından birisi. Hep beraber efsaneye yakından bakalım. Acaba eskisi gibi dayanıklı mı?

MWC 2017 kapsamında duyurulan telefon, 1 ay gibi uzun bir bekleme süresi gibi özellikleriyle öne çıkıyor.

Bugüne kadar 126 milyon adet satmış ve efsane olmayı başarmış Nokia 3310 modelinin yenilenen sürümü, benzer tasarım anlayışı ve özelliklerle Nokia-HMD CEO’su ArtoNummela tarafından Barcelona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress’de (Mobil Dünya Kongresi) tanıtıldı.

Orijinal Nokia 3310 modeline göre daha küçük, hafif ve ince olan yeni model bir hayli zarif. Sarı, yeşil ve lacivert gibi 3 renk seçenekleriyle karışımıza çıkıyor.

Yine fiziksel tuş takımı ve navigasyon butonlarıyla gelen ürünün tuş yerleştirmeleri biraz farklı olsa da orijinal tasarıma uyum sağlamayı başarıyor.

2.4 inç QVGA ekran, 2 MP arka kamera ve microSD kart desteğiyle gelen yeni Nokia 3310, Nokia Series 30+ işletim sistemini kullanıyor.

Yeni model, Opera Mini ile birlikte internete bağlanabiliyor. Cihazın içerisinde olmazsa olmazımız efsane yılan oyunu da mevcut.

30 güne varan bekleme süresi ve 22 saat konuşma süresiyle yine bu telefonun bir pil canavarı olduğunu söylenebilir. Hatırlarsanız efsaneyi ne zaman şarja taktığımızı unuturduk. Önümüzdeki günlerde bakalım eski efsane kendini ayakta tutmayı başarabilecek mi?

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*