NT İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ülkemizin gözde firmalarından birisi olan NT, şu sıralar gelişmekte olan nadir firmalardan birisidir. Kitap, kırtasiye ve teknoloji alanında ürünler barındıran ve geniş bir yelpazeye sahip olan firmanın, ülkemizde onlarca şubesi bulunuyor. Kimi zaman iş akımına yetişemeyen firma, haliyle yeni personeller de arıyor diyebiliriz. Peki NT firması, genel olarak personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş ödemesi yapıyor?

NT Çalışma Şartları

NT firmasının günlük çalışma saatine baktığımızda, diğer firmalardan daha fazla olduğunu görebiliyoruz. Firmada minimum günlük çalışma süresi 10 saat olarak belirlenmiştir. Buna nazaran personellerine haftada bir gün izin veren ve bünyesinde 1 yıllık çalışma süresini dolduran personellerine de yıllık izin hakkı tanıyan firma, vardiyalı bir sistemle çalışmaktadır. Haftalık olarak değişen vardiya sisteminde, personeller aralarında mutabakat yaparak çalışırlar.

Firmada normal günlerde fazla çalışmanız söz konusu değildir. Fazla çalışmanızın sonucunda ek bir mesai ödemesi alamazsınız. Yalnız, resmi tatil günlerinde çalıştığınızda maaşınıza ek olarak mesai ödemesi alabileceğinizi de unutmamalısınız.

NT Maaşları

NT firmasında yeni işe başlayan personeller, asgari ücretten %20 oranında daha fazla maaş almaktadır. Ayrıca personellerinin yemek masraflarını da karşılayan firma, yemek ücretlerini her ay multinet benzeri kartlara yatırmaktadır.

Son olarak firmada uzun yıllar boyunca çalışan personellerle, yeni işe giren personellerin maaşlarının aynı olamayacağını da söyleyebiliriz. Kısacası maaşlar, tecrübeye göre değişkenlik gösteriyor.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*