Rossmann İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Alman alt yapılı sermayesiyle ülkemizde kozmetik alanında hizmet vermeye devam eden Rossmann, gerçekten de kaliteli ve geniş ürün yelpazesiyle mükemmel bir öncü olmuş durumda. Tabii ki geliştikçe yeni şubelerini de açan Rossmann, personel arayışı içine de girmiş. Peki Rossmann firmasında çalışacak olan personeller ne gibi şartlar altında çalışabilir ve ne kadar maaş alabilir?

Rossmann Çalışma Şartları

Rossmann firmasında kanuni esaslara göre personellerin günlük çalışma süresi 8 saati geçmemektedir. Ayrıca personeller haftalık bir gün izin kullanabildikleri gibi, bir yıllık süreçlerini doldurduklarında da 14+2 günlük yıllık izin hakkını kullanabilir. Son olarak günlük çalışma süresinin içerisinde yemek ve çay molalarının da bulunduğunu söyleyebiliriz.

Rossmann Maaşları

Rossmann firmasında yeni işe başlayan personeller ilk olarak asgari ücret kazanmaktadır. Daha sonra çalışılan süreye göre maaşlarda değişiklikler ön plana çıkabilmektedir. Aynı zamanda personeller mükemmel prim ödülleriyle maaşlarını bir hayli yükseltebilir. Firmanın şubeleri için koyduğu aylık kota aşılırsa, personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim alabilirler.

Son olarak Rossmann firmasının yol ve yemek masraflarını karşıladığını da belirtelim. Yol ücretleri tüm personellerin maaşlarına ek olarak ödenmektedir. Yemek ücretleri ise aylık olarak personellere dağıtılan Multinet benzeri kartlara yatırılır. Bu kartın içerisindeki parayı alışveriş merkezlerinde alışveriş yaparken veya sevdiğiniz lokantalarda yemek yerken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*