Selam Market İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Ana merkezi İstanbul’da olan ve kendi çapında hızlı bir büyüme yaşayan Selam Market, artık eskisinden daha iyi bir konuma geldiği için yeni alanlarında çalıştıracak personellere ihtiyaç duymaya başladı. Böylesine taze ve gelişmekte olan bir firmada bakalım çalışma şartları nasıldır ve maaşları ne kadardır?

Selam Market Çalışma Şartları

Selam Marketler bünyesinde personellerin günlük çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu sürecin içerisine yemek ve çay molalarınız dahil olmadığı için net süre 8.5 saati bulacaktır. Ayrıca tüm personellerin haftada bir gün izin haklarının olabileceği gibi, yılını dolduran personellerin de 14+2 günlük yıllık izin hakları bulunuyor.

Firma sabahçı ve akşamcı olmak üzere 2 vardiya sistemiyle çalışıyor. Bu vardiyalar her hafta sonu vardiya şefleri tarafından düzenlenip değiştiriliyor.

Selam Market Maaşları

Selam Market bünyesinde verilen maaşlar da tıpkı diğer market sistemleriyle aynı doğrultudadır. Yeni işe başlayan personeller kasiyer, reyon personeli ve temizlikçi olarak göreve başlarlar. Bu görevlerin maaşları da net olarak asgari ücrettir. Aynı zamanda firmaya uzun yıllardır hizmet veren personeller ise kasap, manav ve şarküteri gibi alanlarda görev yaparlar. Bu alanların aldığı maaş ise asgari ücretten %80 oranında daha fazladır.

Firma, personellerin yemek masraflarını karşıladığı gibi prim usulüyle de çalışmaktadır. Hedef ciro aşıldığı taktirde personeller primle ödüllendirilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*