SEO Nedir?

Teknolojinin ilerlemesi ile beraber hayatımıza yeni yeni kavramlar girmeye başladı ki, bu kavramlar içinde özellikle internet konusunda daha önce hiç adını duymadığımız kavramlardan birisi SEO (Arama Motoru Optimizasonu)  sözcüğü oluyor. SEO sözcüğü İngilizce bir sözcük olup tamamen anlaşılacağı üzere kısaltma ve bu kısaltmanın anlamı sözlüklerde şu biçimde geçiyor: Arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalara verilen isim. Site içi ve site dışı SEO olarak sözcük ikiye ayrılıyor. Eğer firmanızın arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını istiyor iseniz o zaman mutlaka bu işlemi yaptırarak firmanızın bilinirliğini arttırma yoluna gitmelisiniz.

SEO Çalışmaları Neleri İçeriyor?

Şimdi de gelelim bu alanda karşımıza çıkan temel kavramlar ve anlamlarının neler olduğuna, her ne kadar konu karmaşık olsa bile en yalın biçimiyle hiç bilmeyenler için şu şekilde kavramlar açıklanabilir:

Arama Motoru Optimizasyonu: SEO sözcüğü Search Engine Optimization ifadelerinin kısaltmasıdır ve arama motoru optimizasyonu ise kullanılan arama motoru ne olursa olsun, firmanın adı yazıldığında sitenin adresinin üst sıralarda çıkması için yapılan işlemlere verilen isimdir.

İçerik pazarlama bu çalışmaların bir diğer önemli olan ayağıdır zira bu aşamada da genellikle firmaların blogları üzerinden çalışmalar yapılır ve böylece sitelerin bilinirliğinin artırılmasına katkı sunar.

Profesyonel SEO Firmaları

Aradığınız bir SEO çalışması ise ve bu hizmeti nereden alacağınıza karar veremiyor iseniz o zaman mutlaka Kıbrıs kökenli SEO Performans ajansının https://www.seoperf.com web sayfasına bakmalısınız. Firmanın web sayfasına girdiğinizde de göreceğiniz üzere ki ( sitenin içeriği bunu fazlasıyla gösteriyor) SEOPerf bu işi gerek verdiği hizmetler ile gerek işine gösterdiği özenin garantisi olan doğru referanslar ile fazlasıyla çalışılması gereken çok özel bir ajans.

Firmanın ana merkezi Kıbrıs’ta yer alıyor ve İstanbul Kadıköy semtinde de bir ofisleri bulunuyor ve bu partner ofis üzerinden de Türkiye’deki müşterilerine ulaşıyor.

Eğer sizin de profesyonel SEO hizmeti gereksiniminiz varsa, firmanın iletişim bilgilerinden yararlanarak kendilerine mail atabilir, telefon edebilir ya da site üzerindeki formu doldurarak ihtiyaçlarınızı dile getirerek iletişime geçebilir ve istediğiniz hizmeti gönül rahatlığı ile alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*