Sevgili ile Neler Konuşulur? Sevgiliyle Konuşulacak Konular

İnsanların özel hayatlarında sevgilileri ile geçirdikleri zamanın güzelliği bir başkadır. Bu zaman içerisinde muhabbet etmekte zorlanan çiftlerin aklına genellikle “acaba benden sıkıldı mı?” şeklinde sorular gelir. Bu ihtimaller dahilinde olsa da bir çok genç muhabbet konusu bulma ve muhabbeti başlatma konusunda oldukça yetersiz kalmaktadır.

Hayatımızın büyük bir kısmını artık sosyal medya platformlarında geçiriyoruz. Bu platformlarda geçirdiğimiz zamanın önemli bir bölümü de yazarak iletişim kurmak üzerine kurulu olduğu için, ne yazık ki muhabbet etme yetilerimizi günden güne kaybediyoruz.

Arkadaş ortamında olduğu gibi, sevgililerimiz ile buluştuğumuzda da Twitter’daki trend topiclerden, youtubedeki özgün kanallardan, İnstagram fenomenlerinden veya Facebook’ta sık paylaşılan gündemlerden muhabbet edebiliriz. Bu, hayatımızın her zerresine işleyen sosyal medya platformlarının bize getirdiği bir özellik olmakla birlikte, genellikle işe yaramaktadır.

Günlük yaşantımızda “neler yaptın bugün?” “ödevlerini yetiştirdin mi?” “iş arkadaşınla görüşecektin, ne konuştunuz?” “iş başvuruna cevap geldi mi?” gibi karşınızdaki kişinin o gün neler yaptığından çok, onunla ilgilenip, hafızanızın önemli bir bölümünü ona ayırdığınızı hissettirmeniz, mutlak suretle işinize yarayacaktır. Bu sayede hem karşınızdaki kişinin gönlünü kazanacak, hem de hoş sohbet bir muhabbet ortamının kapısını aralamış olacaksınız.

Okuduğunuz kitaplardan, gazetelerden, gündem değerlerinden konuşmak; aklınıza o an gelen fıkraları anlatarak ortamı neşelendirmek veya sevgilinizi ilk gördüğünüz anı, biraz tatlı kelimeler serpiştirerek tekrar anlatmak sevgilileriniz ile konuşacağınız konulara örnek olarak sunabileceğimiz örneklerdir.

Sevgilinizle bir arada olduğunuzda konuşacak hiçbir şey bulamadığınız zamanlarda internetten komik video izlemek veya kısa film izlemek de ortama katacağı enerji sebebiyle tercih edilebilir bir aktivite olacaktır. Ne diyelim efendim, Allah muhabbetinizi artırsın. Muhabbet ettikçe birbirinizi çok daha yakından tanıma şansınız olacağını da aklınızın bir köşesinde mutlaka saklı tutun.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*