Sosyal Medya Depresyonu

Sosyal medya kullanımın artmasıyla birlikte insanların bu platformlar geçirdiği vakitte dolayısıyla artıyor. Ancak bu durum beraberinde bazı sıkıntılar meydana getirebiliyor. İnsanlar sosyal medya hesapları ile birlikte sanal bir kimlik kazanıyorlar. Bu sanal kimlik ile belli bir başarı elde edemeyince ise sosyal medya depresyonu denilen durum ortaya çıkabiliyor. Bu durumu önlemek için pek çok kullanıcı takipçi satın al hizmetlerinden faydalanıyor.

İnternette birçok alanda hizmet veren onlarca sosyal medya sitesi mevcuttur. Bu sitelerin ise milyonları bulan kullanıcı sayısı vardır. Sosyal medya platformlarında milyonlarca kullanıcı arasından sıyrılıp takipçi ve beğeni kazanmak ise çoğu zaman oldukça zordur. Bu sitelerde sahip olunan hesapların takipçi sayısının değişmesi, alınan beğeniler ve yorumlar kullanıcıların ruh hallerini de doğrudan etkiliyor. Yani olumsuz yorumlar alıp, takipçi sayısında düşmeler yaşayan bir insanın depresyona girmesi kaçınılmaz hale geliyor. Bu durumda çoğu kişi için takipçi satın al hizmetleri çözüm oluyor. Takipçi sayısında artış, gönderilerin beğenilmesi ve olumlu yorumlar alan kişilerin ise kendilerini mutlu hissettikleri görülüyor.

Bu sitelerde bulunan hesaplarınızın takipçi sayıları ne kadar fazla olursa olsun, binlerce beğeni de alsanız aslında sosyal medyanın bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini unutmamalısınız. Hesaplarınızda her şey yolunda gitmeyebilir. Belki takipçi sayınızda azalma, beğenilerde düşme yaşıyor olabilirsiniz. Bu durumda üzülmeye gerek yok takipçi satın al hizmetleri ile duruma çözüm getirmek gayet mümkündür.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*