Tekzen İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Yapı malzemeleri ve mobilya malzemelerinin öncüsü olarak bilinen Tekzen, ilk olarak 1995 yılında Alman-Türk işbirliğiyle kurulmuştur. Ortalıkla beraber Götzen adıyla kurulan firma, daha sonra Tekzen ismini almış ve 1999 yılından beri Tekzen ismiyle hizmet vermeye devam etmiştir. Kısa sürede başarılı bir satış potansiyeli yakalayan ve tüm dünyaya ürünlerini gönderen firmanın, sizler için çalışma şartlarını ve maaşlarını inceledik. Peki bakalım Tekzen personelleri hangi şartlarda çalışıyor ve ne kadar maaş alıyor?

Tekzen Çalışma Şartları

Tekzen firmasındaki personellerin günlük çalışma süreleri 7.5 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu sürece çay ve yemek molaları dahil edilmediği için mağazada net olarak 8.5 saat çalışırsınız. Bunun yanı sıra haftada bir gün izin hakkınız olabileceği gibi, yıllık sürenizi doldurduğunuzda 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı kullanabilirsiniz.

Haftalık değişen vardiya sistemiyle çalışan mağaza, hafta sonu yoğun olduğu için izinleri hafta içi günleri kullandırmaktadır.

Tekzen Maaşları

Tekzen firmasında işe henüz yeni başlayan personeller, asgari ücretten %20 oranında daha fazla ücret alırlar. Tabii ki zamanla çalışma performansı artarsa hem rütbe hem de maaş artış gösterir. Bunun yanı sıra personellerinin yemek ve yol masraflarını da karşılayan firma prim usulüyle de çalışmaktadır.

Personellere yol ücretleri maaşla birlikte verilirken, yemek ücretleri multinet benzeri kartlara yatırılmaktadır.

 

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*