Tükenmişlik Sendromuna Dair Merak Edilenler – Fethiye Psikoloji

Günümüzde özellikle ünlülerde görülen tükenmişlik sendromunu duymayan kalmamıştır. Peki nedir bu tükenmişlik sendromu? Nasıl tedavi edilir? Detaylar haberimizde…

  1. Tükenmişlik Sendromu Nedir?

Fethiye psikoloji danışmanlık tarafından yapılan tanımlamaya göre; tükenmişlik sendromu çalışma hayatının içerisinde yer alan hemen hemen birçok kişinin en az bir kez karşılaşmış olduğu psikiyatrik bir rahatsızlıktır.

Tükenmişlik Sendromu

Tükenmişlik sendromu, özellikle insan ilişkilerini yoğun olarak kişilerde sıklıkla görülmektedir. Ünlü oyuncu Meryem Uzerli  ile birlikte duyulan bu rahatsızlık aslında birçok kişide ortaya çıkabilen semptomlara sahiptir.

  1. Tükenmişlik Sendromu Belirtileri Nelerdir?

Tükenmişlik sendromunda en sık gözlemlenen belirti motivasyon kaybıdır. Tükenmişlik sendromuna yakalanan kişiler de ortaya çıkan motivasyon kaybı nedeniyle şu belirtiler görülmektedir:

  • Umutsuz hissetme,
  • Değersiz hissetme,
  • Yapılan herhangi bir işten soğuma,
  • Yaşanmaya değer bir şey yokmuş gibi hissetme,
  • Dikkat dağınıklığı gibi.

Söz konusu olan belirtiler birçok psikiyatrik rahatsızlıkta ortaya çıkabilmektedir. Ancak Fethiye Psikoloji Danışmanlık Hizmetleri bu konuda iyi bir gözlemin yapılarak kesin tanının koyulabileceğini söylüyor.

  1. Tükenmişlik Sendromunun En Çok Görüldüğü Kişiler

 Tükenmişlik sendromu hastalığı; en çok özel hayatıyla iş hayatı arasındaki dengeyi kuramayan insanlarda görülmektedir. Genelde yoğun iş temposu yaşayan hastalarda tükenmişlik sendromu semptomları ortaya çıkmaktadır.

Her psikolojik rahatsızlıkta olduğu gibi tükenmişlik sendromu hastalarına karşı empati duygularıyla yaklaşarak yardımcı olunması gerekmektedir.

 Tükenmişlik sendromu belirtilerini sergileyen kişiler; çalışma hayatlarında bireysel çatışmalar yaşayarak bir tükenmişlik hissiyatına kapılırlar. Bu da eğer çalışıyorlarsa yapacakları işleri yapamayacak duruma gelmelerine neden olacaktır. Öyle ki çalışma hayatı olan tükenmişlik sendromu hastaları, zamanla çalışma arkadaşlarını da olumsuz etkilemeye başlayacaktır.

  1. Tükenmişlik Sendromu Nasıl Edilir? Tedavi Ücretleri Ne Kadar?

Tükenmişlik sendromu hastalığının tedavi edilebilmesi için ilk önce kesin tanısının koyulmuş olması gerekmektedir. Bunun için de alanında uzman olan bir psikiyatriden destek alınmalıdır.  Özellikle Muğla Bölgesinde bulunan hastalar konuyla ilgili ciddi bir araştırma yapmaktadır. Çünkü Muğla’da özellikle de Fethiye’de psikiyatrik danışmanlık konusunda birçok merkez bulunduğu görülmektedir. Bu açıdan da tükenmişlik sendromuna yakalanan hastaların akıl karışıklığı yaşamaları çok doğaldır. Fethiye psikolog hizmetlerinden faydalanmak isteyen hastaların özellikle deneyime göre adını duyuran danışmanlık firmalarını araştırdığı görülmektedir.

Fethiye Psikolog Fiyatları 2023

Tükenmişlik sendromu başta olmak üzere; depresyon, narsist kişilik bozukluğu, psikoz, şizofreni, madde bağımlılığı, demans gibi birçok psikiyatrik hastalığın tanısının koyulabilmesi ve tedavi edilebilmesi için danışmanlık hizmetlerinin alınması gerekmektedir. İşte tam da bu noktada hastalar ve hasta yakınları Fethiye psikolog fiyatları konusunda da araştırma yapmaya koyuldular.

Fethiye psikolog fiyatları hakkında genel bir bilgi vermemiz gerekirse 1.000 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Özellikle de bu konuda daha uygun fiyat politikası izleyen Fethiye psikiyatri merkezlerinin olduğunu söyleyebiliriz.  Tabii bu noktada çok iyi bir sektör araştırmasının yapılması gerekiyor.

Tükenmişlik sendromu konusunda deneyimli olan bir psikiyatriden destek alarak tedavi sürecini yürütebilirsiniz.

Konuyla alakalı daha detaylı bilgi almak için şimdi Fethiye Psikolog sayfasına göz atabilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*