Uygun Fiyata Alınabilecek Öğrenci Arabaları

Üniversite öğrenciliği hayatını, okumayan arkadaşlarımız bile az çok biliyordur. Fakültelere arabalarıyla gelen öğrenciler, özellikle soğuk havada fazlasıyla şanslıdır. Bunun yanı sıra soğuk ve yağmurlu havalarda yürümek zorunda kalan öğrencilerimiz de, ellerinde biraz para tutarak sıradan bir araba almak istiyor. Bizler de, bu yazımızda uygun fiyata alınabilecek öğrenci arabaları hakkında bilgi verdik. Bakalım öğrenciler, en düşük masrafla hangi arabaları alabilir?

Chevrolet İkinci Eller Düşünülebilir

Chevrolet araçlar, fabrika durumundan dolayı son derece ucuzladı diyebiliriz. Aracın sıfırını bulamazsınız fakat, ikinci ellere çok düşük fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Hem yakışıklı ve yeni dizayn bir araca, hem de donanım olarak sizi tatmin edebilecek bir araca sahip olabilirsiniz. Özellikle Aveo, Kalos ve Lacetti gibi araçlara göz atmanızda fayda var.

Citroen Araçlarda Fiyatlar Uygun

Araç bakan öğrenci arkadaşlarımız için diğer bir markamız da Citroen olacaktır. Özellikle Saxo ve C3 modelleri, kesinlikle listenin başına yazılabilir. Saxo modeli çok yakıp fazla ses üretse de, bir tüp işleminden sonra bu sorun ortadan kaldırılabilir. Ayrıca iki model de, tam bir öğrenci arabası niteliği taşıyor.

Fiat Modellerinde Seçenek Çok

Fiat modellerinde de seçenekler bir hayli fazla diyebiliriz. Özellikle Palio modeli hem bayan hem de bay arkadaşlara hitap eden bir model. Aynı zamanda az yakması ve seri olması da son derece cezp edici. Ayrıca bu modelin parçaları da gayet uygun fiyatlara satılıyor. Eğer Palio modeli size hitap etmiyorsa, diğer Fiat seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

Ford Fiesta En Çok Tercih Edilenler Arasında

Ford markasının Fiesta modeli, öğrenci arkadaşlarımız tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Özellikle 1998 – 2000 modeli arasındaki Fiesta modelleri, güçlü bir motora ve zengin bir teknolojiye sahip. Ayrıca araçta klimanın bulunması da büyük bir artı diyebiliriz.

Güney Kore’den Hyundai Tercih Edilebilir

Güney Kore üretimi altında bulunan Hyundai markasının da son derece sağlam modelleri bulunuyor. Özellikle 1998 – 2000 arasındaki Accent modelleri ve 2005 yılına ait Getz araçlarına da bakılabilir. Bunun yanı sıra Hyundai Accent Admire seçeneği de sizi tatmin edecektir.

İkinci El Kia Uygun Seçenek Olabilir

Kia modellerinin ikinci elleri her zaman tutulmuştur. Bu markanın öğrenciye hitap edebilecek modelini söyleyecek olursak da, kesinlikle Kia Picanto diyebiliriz.

Nissan Modelleri Çok Tutuluyor

Nissan, ülkemizde öğrencisinden normal insanına kadar herkes tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor. Öğrenci arkadaşlarımız ise Nissan Almera modeline göz atabilirler.

Opel Daima Kalitedir

Opel, yıllardan beri Alman kalitesinden hiç ödün vermeyen bir markadır. Öğrenci kardeşlerimiz ise, Opel Corsa 1.4 veya 1.7 modellerine bakabilirler. Özellikle tek kapılı modeller uygun fiyata denk geliyor ve öğrenciler tarafından alınıyor.

Peugeot Gençlerin Gözdesi Oluyor

Peugeot arabaları yıllardan beri fazla yıpransa da, hala temiz modeller bulunuyor. Eğer bir öğrenci olarak 106, 206 ve 306 gibi modeller bulursanız, öğrencilik döneminden sonra da ömürlük kullanabilirsiniz.

Renault Her Zaman Az Yakar

Renault, yalnızda Türkiye’de değil tüm dünyada yakıt konusunda kendini ispatlamış bir markadır. Özellikle Megane modellerinin motoruna diyecek yok. Öğrenci arkadaşlarımız ise hem Megane modeline, hem de Clio Hatcback modeline bakabilirler. Bunun yanı sıra Clio sedan modeli de değerlendirilebilir.

Toyota En Sağlam Japondur

Toyota, en sağlam Japon araba üreticilerinden birisidir. Son zamanlarda eski modellerine yoğunlaşsak da, maalesef eski modellerin fiyatları da yükselmiş durumda. Eğer durumunuz iyiyse değerlendirebilirsiniz. Durumunuz kurtarmıyorsa, Totoya otomatik olarak liste dışında kalacaktır.

2 Yorum var

  1. Öğrenci adamlar da bu arabaları alabiliyor ise, eğitim baya ilerlemiş demektir. Bizim öğrencilik zamanımızda bisikletimiz olsa yeter düşüncesindeydik. Neyse. Ama tekrardan öğrenci olsam ve araba alabilecek konumda olsaydım sanırım Ford Fiesta’yı seçerdim.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*