Yurtiçi Kargo İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2021

Güvenli taşıma denilince aklımıza ilk gelen firmalardan birisi de hiç şüphesiz Yurtiçi Kargo firmasıdır. Yıllardır işini özenle yapan bu firma, personel seçiminde de oldukça dikkatli davrandığı için ürünlerimiz özenle taşınıyor. Bu nedenle her zaman tercih ettiğimiz firmanın yüzlerce şubesi bulunmasına rağmen, firma hala yeni şubeler açmaya hazırlanıyor. Peki yeni şubelerde çalıştırılacak olan personeller hangi şartlarla karşılaşacak ve ne kadar maaş alacak?

Yurtiçi Kargo Çalışma Şartları

Firmada günlük çalışma süreniz, 8.5 saat olarak belirlenecektir. Ayrıca belirlenen bu sürecin içerisine çay ve yemek molalarınız da dahil edilirken, haftada bir gün izin hakkına da sahip olacaksınız. Cumartesi günler kargo firmaları açık olduğu için bu günlerde yarım gün çalışmanız gerekebilir. Pazar günleri ise herhangi bir dağıtım olmadığı için tatilinizi yapabilirsiniz. Firmada uzun yıllar çalışmayı hedeflediyseniz ve ilk 1 yılınızı doldurduysanız, 14+2 günlük yıllık izin hakkınızı da kullanabilirsiniz.

Firmada resmi tatil dışında fazla çalışırsanız, herhangi bir mesai ödemesi alamayacağınızı da belirtelim.

Yurtiçi Kargo Maaşları

Yurtiçi Kargo firmasında çalışan tüm personeller pozisyon fark etmeksizin asgari ücretten %10 oranında daha fazla ücret kazanırlar. Ayrıca personellerin yemek masrafları firmaya aittir ve firma prim usulüyle çalışmaktadır.

Aylık dağıtım kotasını aştığınız taktirde, şubede çalışan tüm personeller maaşlarının 4/1’i kadar prim hakkı kazanabilirler.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*