Çamaşır Makinesinden Neden Su Sızar? Çamaşır Makinesinden Su Sızması Sorunu Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinesi kullanımında en sık karşılaşılan sorunların başında su sızıntısı geliyor. Temel çalışma prensibinde en önemli unsur olan suyun sistem içerisinde güvenli bir şekilde dolaşması, zaman zaman çeşitli nedenlerle gerçekleştirilemiyor. Makine sisteminde yaşanan kaçaklar, cihazda önemli bir su sızıntısına neden olur. Bu durum kesinlikle ciddiye alınması gereken bir problemdir. Zira çamaşır makinesindeki su sızıntısı elektrik aksamına ulaşabilir. Bu durumda yangın ve patlama gibi çok ciddi güvenlik risklerine yol açabilir. Bostancı Siemens Servisi merkezimize başvuruda bulunarak makinenizdeki su kaçağının giderilmesini ve nedenlerinin ortadan kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinden Su Sızıntısı Neden Olur?

Çamaşır makinelerinin en temel bileşeni sudur. Dolayısıyla makine sisteminde suyun kesinlikle doğru bağlantılar aracılığıyla kazana ve buradan yıkama sonrasında tahliye kanalıyla güvenle makinenin dışına atılabilmesi gerekir. Makinenizin içerisinde gerçekleşen bu su sirkülasyonunda görev alan bileşenlerden birisinden fiziksel hasar ve arıza meydana geldiğinde makinenizde su sızıntısı meydana gelir.

Çamaşır makinesinin su giriş hortumunun bağlantı kelepçelerinin gevşemesi, yerinden çıkması veya delinmesi en yaygın görülen nedenlerden birisidir. Bunun dışında cihazın kazanında delinme de söz konusu olabilir. Deterjan çekmecesinin tıkanması, su tahliye hortumunun delinmesi veya yerinden çıkması, su tahliye filtresinin tıkanması gibi nedenlere makinenizde su sızıntısı söz konusu olabilir. Hızlı ve profesyonel müdahale için Maltepe Siemens Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Çamaşır Makinesinin Su Sızıntısı Nasıl Giderilir?

Çamaşır makinesinde meydana gelen su sızıntısının giderilmesi için öncelikle sızıntısının neden ve hangi noktada meydana geldiğinin belirlenmesi gerekir.  Çamaşır makinenizin bağlantı noktalarında ve hortumlarında bulunan kelepçeler zaman içerisinde yerinden gevşeyebiliyor ve yerinden çıkmasına neden olabiliyor. Bu durumda uzman Maltepe Samsung Servisi teknikerlerimiz tarafından bağlantılar yerine oturtulur ve kelepçeler sıkılır. Ayrıca makinenizde bu duruma neden olan yüksek sarsıntı/sallantı sorununa karşın makine ayakları düzeltilir.

Çamaşır makinenizin deterjan haznesinde tıkanma mevcut ise tıkanıklık giderilerek de su sızıntısı giderilebilir. Çamaşır makinenizin kazanında delinme söz konusu ise ancak yenisiyle değişimi garantili çözüm sağlar. Bu tip parça değişim işlemleri firmamız tarafından 1 yıl garanti desteğiyle gerçekleştirilir.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*