Doğal Kıvırcık Saç Yapımı Kivirciksac.com’da

Kıvırcık saç birçok insanın hayalini süslerken, kıvırcık saça sahip olmak adına kuaförlerde saatlerini harcarlar. Kıvırcık saçlı insanlar ise, maşa ya da perma gibi işlemlere ihtiyaç duymadan bukle bukle saçlara doğuştan sahiptirler. Çünkü saçların düz ya da kıvırcık olması genetiğe bağlıdır ve kıvırcık saç baskın bir gendir.

Düz saçlı olanlar maşa ya da perma gibi yöntemler kullanarak saçlarını kıvırcık yapmaya çalışsalar da, ısı ile şekillendirme söz konusu olduğu için saça yoğun ısı zarar verir. Oysaki doğal kıvırcık saç yapımı sayesinde ısı kullanmadan kıvırcık saçlar elde edilebilir ve bunun için doğal yöntemler ise Kıvırcık Saç’tan öğrenilir.

Eğer ev ya da kuaförde saçlarınızı ısı aracılığıyla bukleler yapılıyorsa, saçlarınız zamanla kuruyarak matlaşır ve saçlarınızda kırılmalar söz konusu olur. Siz de saçlarınıza gerekli önemi veriyor ve parlak saçlara sahip olmak istiyorsanız, saçınıza detoks uygulamanız gerekir. Yani bir müddet saçlarınızın ısıya maruz kalmasına izin vermemelisiniz. İşte böyle zamanlarda ısı kullanmadan doğal yöntemlerle kıvırcık saçların elde edilebilir.

Kıvırcık Saçlarda Muhteşem Örgüler

Kıvırcık saçlar kontrol altına alınmak açısından zor saçlar olduğu düşünülse de, istenilen şekli vermek kolaydır ve örgü gibi modellerin kıvırcık saçlarda görülmediği gibi bir düşünceye sahipseniz, yanlış bir düşünce içerisindesiniz. Kıvırcık Saç’ta verilen kıvırcık saç örgü modelleri sayesinde muhteşem örgülere sahip olabilirsiniz ve uzun süre örgülerinizi kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken elektriklenme sorununun önüne geçmek için ve kolay bir şekilde saçları örebilmek adına bakım yağı kullanmaktır. Şelale, kılçık ya da yan örgüler gibi farklı örgü modelleri, kıvırcık saçlarınız sayesinde hem dolgun görünecek hem de uzun süre bozulmadan saçlarınıza şekil verebilecek.

Kıvırcık Saçlılara Özel Kesim Önerileri

Eğer saçlarınız doğal kıvırcık ise, kuaföre gitmek sizin için biraz stresli olabilir. Çünkü kıvırcık saçların kesimi düz saçlara göre zordur ve her saç modeli kıvırcık saçlara yakışmaz olarak değerlendirilir. Örneğin kıvırcık saçlar için küt model olmaz denilse bile çok yakışan ve saçların etkileyici ve cesur görünmesini sağlayan kıvırcık saç küt modelleri mevcuttur ve sizin için sunmuş olduğumuz modeller içersinden tercih yaparak kuaförünüze gidebilirsiniz.

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*