iPhone Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eylül ayının yaklaştığı şu günlerde herkesi bir heyecan sardı. Yakın zamanda iPhone13 ailesi tanıtılacak. Bu ürünlerin Türkiye’de ve Kıbrıs’ta ne zaman satışa sunulacağı ise merak ediliyor. Bu konuyla ilgili net bir yorum yapmak mümkün değil! Ancak, Türkiye’de olduğu gibi stok problemi yaşamak istemeyenlerin elini çabuk tutması şart! Bir başka deyişle, Kıbrıs iPhone satış mağazalarına akın etmeniz gerekiyor.

iPhone satın almak birçok kişinin hayali! Peki, bu akıllı telefonu satın almadan önce nelere dikkat etmelisiniz? Takdir edersiniz ki, iPhone; diğer akıllı telefon modellerine kıyasla daha yüksek fiyatlara sahip! Bu yüzden, ödemiş olduğunuz paranın karşılığını sonuna kadar almanız gerekiyor.

Sıfır iPhone Satın Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler!

Her şeyden önce, replika ürün kavramından haberdar olmalısınız. Bir başka deyişle, internette veya televizyonda satılan replika ürünlerini kesinlikle satın almamanız gerekiyor. Çünkü, bu tür ürünlerin tanıtımı ve satışı etik bir şekilde yapılmıyor. Bu ürünlerin yurtdışından getirilen ve çok daha ucuz bir maliyet ile satışa sunulan ürünler olduklarını söyleyebiliriz. Her ne kadar maliyet konusunda avantaj sağlasa da kullanımı riskli olan ürünlerdir. Bir başka deyişle, replika ürünlerin tamamen zaman ve para kaybı olduğunu dile getirmeliyiz. Siz de Kıbrıs iPhone satın al seçenekleri arasında bu tür ürünlere rastlayabilirsiniz. Fakat, kendinizi riske atmamak adına böyle ürünlerden kaçınmalısınız.

Fiyat konusu son derece önemli! Hatta, hangi iPhone modeline sahip olacağınızı belirleyen en önemli etmen! Bu noktada, iPhone satın almadan önce bir bütçe belirlemelisiniz. En çok ne kadar ödeyebileceğiniz konusunda kesin bir kararınız olmalı! Fiyat aralığı belirlediğiniz takdirde iPhone satın alma sürecini kolaylaştırırsınız. Esnek davranma şansınız olur. Zamandan tasarruf edersiniz. Birçok bilinçsiz tüketici; herhangi bir fiyat aralığı belirleyemediği için iPhone satın alırken çok fazla zorlanır. Apple; çok sayıda teknolojik ürüne sahip! Hem iPhone hem de başka bir ürün satın almak isteyebilirsiniz. Fakat, iPhone için olmasa gerekenden daha yüksek bir ücret ödediğiniz takdirde diğer teknolojik ürünler için paranız kalmayacaktır. Sonuç olarak, Apple KKTC bayi ziyareti yapmadan evvel bütçe aralığı belirlemeniz şart!

iPhone Satın Alma Süreci Nasıl Yönetilmeli?

 

Apple; her yaştan kullanıcının tercihi! Bilhassa iPhone sahibi olmayı herkes istiyor. Ancak, hangi iPhone modelini satın alacağınız konusu bir hayli karışık! Çünkü, her modelin farklı özellikleri bulunuyor. Ekran boyutu; iPhone satın almak isteyenler adına hayati önem taşıyor. Bu noktada, bazı kişilerin tercihi küçük ekran olabilir. Örneğin, iPhone12 mini; tam olarak bu özelliktedir. Bunun yanı sıra, büyük ekran sevenler de yok değil! iPhone12 Pro Max; büyük ekran sevenler için doğru bir tercih olabilir. Siz de Apple Kıbrıs mağazalarına uğramadan evvel ne tür bir ekran boyutu istediğinizi belirlemelisiniz.

Depolama alanı da en önemli etmenlerden birisi! Bu noktada, satın almak istediğiniz telefonun ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek türde bir ürün olduğundan emin olmalısınız. Dosyalarınızı, belgelerinizi, fotoğraflarınızı rahatlıkla barındırabilecek depolama alanına sahip bir iPhone modeli sayesinde bu süreci sorunsuz atlatabilirsiniz. Garanti durumu da bir hayli önemli! Herhangi bir Apple ürününde olduğu gibi iPhone satın aldığınızda da ilk işiniz garanti durumunu sorgulamak olmalı! Cihazın seri numarasını kullanarak sorgulama yapabilirsiniz.

Kıbrıs’taiPhone 13 Pro Max en ucuzalmak için mağazaların belirli dönemlerinde indirimleri olabilir. Bu indirimleri takip etmelisiniz. Ayrıca, teknik destek konusunda sorun yaşamayacağınızdan da emin olmalısınız. Face ID ve kamera özellikleri; iPhone satın almak isteyenler adına önem taşıyan diğer hususlar!

Yorum Yazın

Verdiğiniz e-posta adresini başkaları göremez.


*